Róże na Walentynki?
2.jpg

"Przecież oni produkują tulipany, to dlatego zniechęcają do róż?"

Wiemy, że jesteśmy mało wiarygodni jako producenci innego gatunku kwiatów, ale powinniście nam zaufać :)

Dlaczego nie róże?

Róże rosną zgodnie ze swoim rytmem - nie da się ich wyprodukować więcej na świecie na Walentynki (tak rynek róż na Walentynki jest globalny) Kilka tygodni wcześniej przed Walentynkami popyt na róże jest niski, po to żeby jednego dnia znacząco się zwiększyć. Jakie są tego konsekwencje - wszędzie na świecie "przetrzymuje" się róże na ten dzień właśnie kilka tygodni wcześniej. Kupowanie ich w tym terminie to trochę loteria - często są nie trwałe.

Czy róże są kwiatami lokalnymi?

Wiemy, że nie dla wszystkich ma to znaczenie, ale to się na szczęście zmienia.

Skąd pochodzą róże o tej porze roku w Polsce?

  Niewielka część róż o tej porze roku pochodzi z polskich szklarni. Jednak do dobrego rozwoju potrzebują dość wysokich temperatur i bardzo dużo światła. Wszyscy wiemy jak wygląda styczeń w Polsce.

  A skąd pochodzi większość róż o tej porze roku? 

  Głównie z Afryki i Ameryki Południowej. Przylatują do Holandii samolotem, a stamtąd do Polski ciężarówkami. (Największa na świecie giełda kwiatowa, znajduje się przy samym lotnisku Schipol, przy Amsterdamie).

  Kochamy róże. Ale kupując je o tej porze roku, macie naprawdę dużą szansę, że mają już dwa tygodnie i przyleciały z drugiego końca świata.

  P.S. Teraz część w której jesteśmy zupełnie nie wiarygodni:

  Dlaczego lepiej kupić tulipany od nas? Może w momencie wręczania najwyższa świeżość nie jest najważniejsza, ale gdy kwiaty naprawdę długo "postoją" to każdego dnia o Tobie przypominają i kojarzą się z Tobą. Warto żeby tych dni było jak najwięcej :)


  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper.pl